CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 1. 8.

01. 08. 2021

Pondělí
💉první den dovolenkového týdne jsem zahájil malinko zdravotně - nejprve ještě trochu v pracovním duchu, a to v souvislosti s očkováním proti COVID-19. Očkování, které probíhalo doposud v KHK v našich zdravotnických zařízeních bylo a stále je velmi efektivní, ale vycházíme vstříc i těm, kteří se z nějakého důvodu nechtějí registrovat.
Od 26. 7. nabídla tuto možnost náchodská nemocnice, která navíc od 31. 7. nabízí také očkování dětí od 12 let bez nutné registrace, a to v čase 9 – 17 hodin, za doprovodu zákonného zástupce.
Další očkovací místa krajských nemocnic v Jičíně, Dvoře Králové, Trutnově, Broumově a Rychnově nad Kněžnou nabízí očkování bez předchozího objednání od středy 28. července v pravidelných časech - tedy kdokoli starší 16 let přijde, vakcínu dostane. Potřebuje s sebou občanský průkaz, kartičku pojištěnce a musí počítat s delším časem než v případě registrovaných zájemců. Na všech místech se očkuje vakcínou Pfizer a BioNTech.
Možnost očkování bez registrace nabízí také Levitovo centrum následné péče Hořice, Nemocnice Vrchlabí, zdravotnická společnost EDUMED Jaroměř a od 28. 7. i nové očkovací místo v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové.
FN KH nadále zajišťuje provoz Očkovacího centra přímo ve svém areálu, kam se lidé mohou objednat prostřednictvím registrace.
🩺rozhodl jsem využít volného času také k tomu, abych absolvoval svou „servisní“ prohlídku s ohledem na blížící se kulatý počet „najetých kilometrů“ u svého lékaře. Nějaké drobnosti by se tam našly, ale vzhledem ke svému zrychlenému a stresovému způsobu života zejména v posledních letech, jsem s trochou údržby připraven na další společnou jízdu😊
Úterý
🚂výlet s Toníkem na prohlídku Legiovlaku do Dobrušky. Toník shlédl své milované vagónky, stal se neplánovaně na chvíli malým reportérem🎤 a já jsem si při prohlídce skvěle připravené expozice znovu uvědomil, že svoboda nebyla samozřejmostí nikdy, a jak moc je třeba připomínat potřebu bojovat za ní každý den. Vždyť byli tací, kteří za ni byli ochotni položit život i daleko od domova, bojovali v cizích armádách proti monarchii…
Nenechme proto svobodu, kterou máme dnes a která také nebyla zadarmo, postupně zase okrajovat. Je příliš jednoduché o ni přijít a velmi těžké ji zpět získat. 🤝V neposlední řadě děkuji všem, kteří nám prostřednictvích takových ukázek či podobných projektů pomáhají v myslích uchovávat historii, jež utvářela naši současnost a je také příkladem pro to, abychom nedělali stejné chyby v budoucnu.
Středa
🚲na kolech rovnou do Pekla, a to u Nového Města nad Metují. Přičemž Toník s respektem k pohádkovým bytostem👹 a já s respektem k silničnímu provozu. Oba pak s koncentrací sil do velkých kopců. Příjemný výlet okolo chladivé řeky, s obdivem k lidové secesi Dušana Jurkoviče a dalších krás této přírodní rezervace.
🤷‍♂️Brečet o peníze umí mnoho státních organizací skvěle, ale na rozpočtovou odpovědnost, funkční systém řízení a kontroly jejich vedení ve škole, ale asi chybělo. Tak snad alespoň kontrolní činnost GIBSu je efektivní a účelně zaměřená na problémy v bezpečnostních sborech!
Čtvrtek
🗼tentokrát jsme se vydali s Toníkem k rozhledně na vrchu Šibeničník u Nového Hrádku. Vyšlápli jsme si 183 schodů, trochu foukalo, nemít však chvilku celý kraj „na zádech“ ale vidět jej – resp. Orlické hory, Javoří hory, Ostaš, Krkonoše, vzdálený Hradec Králové, Kunětickou Horu …jako na dlani, bylo hezkým zážitkem.
💬ale ani o dovolené se nevyhýbám setkání a povídání o tom, co je v našem kraji potřeba. Tentokrát to bylo se starostou Nového Hrádku. Nejenom o historii a výstavbě nové rozhledny, povídali jsme si také o investicích i o přípravě vybudování bezpečnostních svodidel na cestě do Rokole apod.
💉dostal jsem aktuální informace, ze kterých vyplývá, že Královéhradecký kraj má již přes 250 tisíc plně očkovaných občanů, což je téměř 54 procent z dospělé populace, a rozočkováno první dávkou dalších zhruba 34 tisíc dobrovolných zájemců o očkování. 👏Děkuji všem, kteří k tomu přispěli svým osobním přístupem a zdravotníkům za odvedenou práci. Dnes jsme tak jedním z nejméně zasažených a také jedním z nejvíce proočkovaných regionů.
Pátek
🚆opět vlakem – tentokrát do Ruprechtic za Petrem Davidem a jeho vláčky na zahradě. Postavit koleje s výhybkami po celé zahradě včetně železniční zastávky i několika vlaků s vagónky, to vyžaduje pořádný kus železničářského srdce a neobejde se bez trpělivosti a podpory manželky. Ale pro mého malého Tonika to byl nevšední zážitek, zejména když mohl skoro opravdový vlak i řídit.😉
🤦‍♂️a tohle mi opět tak trochu hlava nebere👉 https://www.novinky.cz/.../ockovani-statni-zamestnanci...
🤷‍♂️Mladým budeme nadělovat tenisky a iPady a státním úředníkům, zaplatíme další dovolenou z daní těch, kteří nemají jistoty žádné a jako dárek dostávají většinou jenom další nebo vyšší daně či další byrokratickou buzeraci?!
Sobota, neděle
🚒nová hasičská zbrojnice v Mezilesí, což představuje 5,5 milionovou investici do budovy a 1,8 do zmodernizované hasičské Tatry, dostala v sobotu i své požehnání. Rád jsem byl u toho a kromě přání, aby dobře sloužila zdejším dobrovolným hasičům, jsem pogratuloval🤝 k úspěšné realizaci také místnímu starostovi. A s úsměvem jsem dodal, že doufám ve stejný zápal, jako při realizaci nové zbrojnice i do záchrany zdejšího fotbalu⚽.
...🥇🥈🥉celý týden jsem také sledoval výkony našich sportovců na olympiádě – viděl jsem souboj Lukáše Krpálka, jízdu Tomáše Hradílka, skvělý tenisový výkon Kateřiny Siniakové a Barbory Krejčíkové a dalších. 👏Moc všem medailistům gratuluji! Patří jim velké poděkovaní za skvělou reprezentaci naší české houževnatosti a naší země. Těm, které ještě olympijské souboje čekají, budu moc držet palce.
👨‍👩‍👦‍👦🖋️zbytek víkendu si ještě užívám s rodinou a připravuji se na další, již opět pracovní týden. Vám do něj přeji mnoho dalších příjemných prázdninových a dovolenkových zážitků.⛱️