CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 10. 7.

10. 07. 2022

Tentokrát zejména dal. Strávil jsem příjemný dovolenkový týden s rodinou v chorvatském Zadaru. Konečně jsem měl možnost zase strávit nejenom jeden dva „ukradené dny“ z pracovního kolotoče pro rodinu, ale prožít stranou každodenních povinností celý týden.
🚗Cestou, která byla dlouhá 970 km, jsme se ještě zastavili na Moravě a prohlédli jsme si Pavlov a Děvičky, z nichž je nádherný pohled na Pálavské vrchy. Alespoň na chvilku se nám tak podařilo přerušit téměř permanentní hlášení malého Toníka „už tam budeme?“, jež zná patrně většina rodičů, která se svými ratolestmi cestuje na delší vzdálenosti.
👨‍👩‍👦A potom už mne čekala celý týden převážně jen ta nejmilejší povinnost – věnovat se Toníkovým důležitým starostem. Byla to samozřejmě i úžasná možnost si odpočinout, uvědomit si v klidu, že běžné věci funguji především díky obětavosti manželky, a hlavně trochu více myslet i na jiné než pracovní věci, či přemýšlet o nich z jiné perspektivy (viz například můj úterní příspěvek k svátku sv. Cyrila a Metoděje a mistra Jana Husa).
Příjemnou kulisou bylo nádherné čisté moře, které křižovaly lodě, jež byly objektem obdivu převážně mužského publika, a přívětivé historické město s majestátním majákem. Vzpomínat budeme, patrně jako většina Čechů směřujících každé léto na dovolenou do Chorvatska, i na výbornou kuchyni s čerstvými rybami a skvělým vínem.
🤷‍♂️Nicméně, neděle se přiblížila rychlým tempem a s ní návrat do běžné reality. Skočil jsem do ní rovnýma nohama neb mne na přivítanou čekalo skládání dřeva, takže se začínám i těšit na běžné pracovní povinnosti a zbytek dne věnuji přípravě na zítřejší Radu KHK.
Přeji i Vám, končíte-li rovněž dovolenou v těchto dnech, šťastný návrat domů, a pokud se na ni teprve chystáte, aby naplnila Vaše očekávání, doplnila zásoby energie a užili jste si ji v kruhu blízkých či přátel, co nejlépe. Krásný nadcházející letní týden Vám všem!