CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 13. 8.

13. 08. 2023

Pondělí
👨‍💼👩‍💼porada vedení kraje především ke změnám v záměru výstavby zázemí u bunkru na Dobrošově a k investicím do oprav pevnosti Josefov. Ke druhému z jmenovaných témat budu mít jednání na konci srpna i s ministry.
📝individuální jednání s radními o cyklostezkách či majetkových záměrech například v Trutnově.
🚲setkání se starostou Všestar ohledně výstavby obecní cesty k čističce, která bude v budoucnu součástí napojení na cyklostezku směrem do Hradec Králové. Současně jsem si při této příležitosti „zkontroloval“ nedávno rekonstruované silnice v obci.
🕯ve zbytku dne mne bohužel už čekaly jenom dvě velmi smutné události. Rozloučení se zesnulým Antonínem Hrabcem, starostou obce Soběraz, který pracoval ve veřejném životě třicet let a přes svůj pokročilý věk a zdravotní problémy se o dění kolem nás a možnostem jejich zlepšení věnoval s maximálním zájmem a odpovědností. Rozuměli jsme si lidsky i služebně. (viz můj pondělní příspěvek)
🐶a aby toho smutku nebylo málo, museli jsme se rozloučit i s naší malou jezevčicí Ajšou a všichni, co jste to také zažili, víte, že odcházení zvířecího člena rodiny je velká bolest.

Úterý - neděle
✈byl nejvyšší čas někam na chvilku zmizet, a tak jsme s rodinou odletěli na pár dnů do oblasti Alanya na Turecké riviéře. Jsme zde poprvé a jako vždy, když vyrazíme za hranice, objevujeme místní krásy, typickou architekturu a užíváme si moře. Poctivě ochutnáváme i tureckou (za mne výtečnou) kuchyni, a proto se snažíme nezapomínat ani na pohyb.
🏐Je tu k němu naštěstí mnoho příležitostí, což mi umožňuje se utěšovat myšlenkou, že po příjezdu budou moci zůstat knoflíčky u obleku na svých místech😉.
Nejdůležitější je však možnost vyčistit si hlavu, soustředit se i na jiné věci, než jsou jenom rozpočty a jednání, přečíst si knížku a být s rodinou. Za doporučení této nádherné destinace, která nám dobití baterek da dalších dnů v roce nabízí vrchovatě, patří poděkování paní Miroslavě Kohutové z Trutnovské agentury Cestování snů.
💁‍♂️Vám všem přeji do dalšího prázdninového týdne rovnez mnoho nových zážitků, objevů a nabrání sil, a pokud nemáte zrovna čas své dovolené, tak alespoň příjemné letní dny, ve kterých Vám kromě pracovních povinností zbyde i trochu času třeba na příjemné posezení s přáteli či návštěvu některé letní kulturní akce.🌞