CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 13.9.

13. 09. 2020

Pondělí
👩‍💼👨‍💼28. Rada KHK v tomto roce, na níž jsme schválili nákup vybavení do Oblastní náchodské nemocnice🏨 (vyšetřovací lehátka, transportní a sprchová lehátka a křesla, novorozenecká vyhřívaná lehátka, další lůžka včetně matrací, elektro zařízení - lednice, mrazáky apod. a gynekologická lehátka). Schválen byl návrh 3 změn rozpočtu. Projednány byly investice/ dotace jednotlivým obcím na rozvoj vodohospodářských zařízení. Kraj zahájil v Třebechovicích výstavbu dvou rodinných domů pro osoby se zdravotním postižením👨‍🦽. Zhruba za 47 milionů korun zde vznikne nové zázemí pro pobytové sociální služby s kapacitou 12 lůžek. Projekt nazvaný Transformace ÚSP pro mládež Kvasiny - výstavba v lokalitě Třebechovice pod Orebem nahrazuje kapacity sociální služby ústavního charakteru a umožní klientům žít běžný život srovnatelný se svými vrstevníky. Dobrovolným hasičům🚒 a výjezdovým jednotkám obcí poskytl kraj v letošním roce dotace za více jak 31 milionů korun.💰 Z této částky připadlo 25 milionů korun na programové dotace, zbytek peněz jsou dotace individuální. Největší finanční podpora šla na stavby hasičských zbrojnic, například tři miliony do Kosic a Nepolis, přes 2,6 milionu do Orlického Záhoří a 2,2 milionu korun do Vlčkovic v Podkrkonoší. Stavebních úprav za více jak jeden milion korun se také dočkal hasičský dům v Nové Pace. Kraj podpořil dvěma miliony i nákup dvou nových cisternových stříkaček pro hasiče z Teplic nad Metují a Doudleb nad Orlicí. 💁‍♂️Myslím, že celé vedení kraje, a my se zkušeností z policejní služby obzvláště, si uvědomujeme, jak důležité je pomáhat těm, co pomáhají a chrání 🙂.

Úterý
🚴‍♂️Den na kole s Deníkem, plný otázek i názorů na besedách v Kostelci nad Orlicí a v Artičoku v Hradci Králové, zajímavých setkání v třebešovské společnosti Matrix u Libora Buriana, v hradeckém Polstrin Designu🛋️, senátorské kanceláři Pavla Staňka, s občany ve Dvoře Králové nad Labem (viz můj středeční příspěvek).

Středa
…zahájení celostátní kampaně ODS do letošních krajských a senátních voleb se uskutečnilo v Praze -Troji, abychom společně myšlenkami i opravdově odstartovali změnu, pro níž je třeba nejenom mluvit, ale dát věci do pohybu😊
👨‍💼a bez ohledu na původní plány dne, jsem se odpoledne zúčastnil mimořádného zasedání krizového štábu na krajském úřadě v Hradci Králové. (Viz můj čtvrteční příspěvek)

Čtvrtek
…setkání se zástupci Svazu měst a obcí (viz můj páteční příspěvek)
🎤diskuse v TV V1 k odborným otázkám na téma doprava
…pokračování středečního krizového štábu kvůli problémům DD v Úpici, přičemž za nejdůležitější považuji komunikaci s ředitelem zmíněného domova o stavu ochranných pomůcek 😷a kapacity personálu. Zatím je situace stabilizovaná, přičemž je nezbytné mít alespoň 12 pracovníků pro péči o klienty. Zejména však platí, - pojďme se všichni soustředit na ohrožené a rizikové skupiny a jinak nepanikařme.
🛣️odpoledne jsem věnoval kontrolám staveb na silnicích: Věkoše - Spravčice a křižovatka Čibuz. (viz můj druhý páteční příspěvek)
…v podvečer senátní kancelář v Náchodě, kam za mnou přišel s prosbou o pomoc a radu jeden starší muž s podlomeným zdravím a s velkými osobními problémy (nemocná vnučka apod.). Zkrátka docela dost starostí na jeden život, a navíc další problém s policií a řešením přestupku v dopravě. Zavzpomínal jsem na všechny správné postupy a poradil….🤷‍♂️i o tom je mé pojetí toho, jak sloužit veřejnosti.

Pátek
…den jsem začal v Náchodě jednáním s ředitelem 🏨Oblastní náchodské nemocnice o hospodaření, současném stavu funkčnosti jednotlivých oddělení, ale hlavně o dalším plánu dostavby nemocnice zejména v souvislosti s interním oddělením. Je nezbytné, abychom pro zajištění lepší léčby, koordinaci všech lékařských oborů, služby pro pacienty nebo zlepšení prostředí pro zdravotníky, znali jasný další harmonogram dostavby do konce roku📈.
…zbytek den jsem zasvětil cyklostezkám 🚲🛴– nejprve slavnostní zahájení nového úseku Kozinek - Mýto a potom jednání o záměru nové cyklostezky z Vrchlabí do Špindlu. (viz můj sobotní příspěvek).

Sobota
…a víkend byl opět ve znamení mnoha zajímavých akcí – například na sobotní ráno jsem přijal pozvání na zahájení mezinárodních závodů a zkoušek dlouhosrstých ohařů🐶 (CACIT) do Chlumce nad Cidlinou. 🤔Jako majitel trpasličího jezevčíka, kterého jsem do sobotního dne považoval téměř za loveckého šampiona😉 - alespoň v teritoriu naší domácnosti, - jsem se při přijetí pozvání cítil být skoro hostem z nepovolanějších. 🤷‍♂️Ovšem při zjištění, jaké dovednosti musí přítomní čtyřnozí krasavci mít a jak zkušení chovatelé i vodiči jsou jejich „páníčci“, jsem raději naše „úspěchy“ nevyzdvihoval😄. V Trutnově začaly Dny evropského dědictví věnované především 760 letům od první zmínky o tomto krásném městě a 75. výročí založení dnes již prestižní České lesnické akademie Trutnov🌳🐿️. Spolu s Martinou Berdychovou, náměstkyní pro Školství, kulturu a sport i starostou města Trutnova Ivanem Adamcem, jsme nejenom na tuto školu, jíž je KHK zřizovatelem, ale i péči o památky a velký kulturní přínos města Trutnova pro Královéhradecký kraj velmi pyšní. 🥂Čekaly mne ještě Svátky vína na Kuksu. 🤝Děkuji pořadatelům za pozvání, ochutnávku vynikajících moravských vín a přeci jen v tomto barokním prostředí tak trochu jiný pocit, když držíte sklenku vína, než obvykle.😉 Pokračoval jsem pro změnu ve sportovním duchu na 🏀Dnu házené v Náchodě. Už v minulosti jsem slíbil dílčí pomoc především při hledání možností, jak udržet sportoviště v co nejlepší kvalitě a komfortní, a dnes jsem se přišel podívat, jak se zde pokračuje v tradici tohoto sportu, který tu měl velkou oblibu už za mého mládí, a jaké má náchodská házená plány do budoucna. 🎸Den jsem zakončil rockovým rozloučením s létem, které uspořádal Zdeněk Lhota v Hořicích v novém areálu „ZAHRADA“. Za mě Ondřej Hejma a hlavně Gaia Mesiah se skvělou zpěvačkou!🤘

Neděle
🛴🚑🚒🚓🚡v Jičíně den s Týmem dopravní bezpečnosti - druhá ze čtyř akcí zaměřených na prevenci úrazů a správné návyky při účasti na dopravním provozu, zejména pro malé cyklisty. Program s ukázkami techniky a práce hasičů, policistů i záchranářů, soutěže i bike show. Podpora takových akcí, které napomáhají vychovávat a učit správným dopravním návykům i dovednostem v oblasti první pomoci už od útlého věku, mi dává mnohem větší smysl než pouhé zvyšování represí v okamžiku, kdy nám narůstají dopravní nehody.
…a poslední víkendovou akcí bylo zahájení📽️ 42. festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují aneb trochu odlehčení v dnešní poněkud turbulentní době neuškodí. 💁‍♂️Do nadcházejícího týdne přeji vám všem více důvodu k úsměvu než k obavám a chaosu.