CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 2.8.

02. 08. 2020

Pondělí
…tento týden jsem zahájil svou dovolenou🌞, ale neodcestovali jsme s rodinou nikam daleko, a tak jsem měl možnost být kolegům na krajském úřadě i v senátu k dispozici pro případné konzultace či rozhodnutí prostřednictvím telefonu a mailu. A také jsem stačil vnímat aktuální zprávy o věcech kolem nás, a proto si dovolím některé události či zprávy ze svého pohledu komentovat.
👀https://www.denik.cz/…/na-chytrou-karantenu-bude-dohlizet-z…
🤦‍♂‍Nechápu, jak je možné, že měsíce nefunguje propojení IT, spolupráce ministerstva, odborníků v týmech a jednotlivých hygienických služeb! 🙅‍♂‍Nerozumím tomu, jak je možné, že místo toho, aby byla vyvozena patřičná odpovědnost ministra zdravotnictví, vznikne prostě další orgán, který ho bude kontrolovat?! Kontrolovat jej měl přeci v prvé řadě premiér, a to po celou dobu od vzniku epidemiologické situace, zejména po zkušenostech z prvních měsíců! 💁‍♂‍Opakuje se stejný vládní scénář neschopnosti, osobních invektiv i selhání namísto společné snahy o řešení, tahání se o úspěchy a házení viny na druhé. A když neprojde odložení voleb, do obnovení činnosti Ústředního krizového štábu se nikomu nechce (i když jeden hrdina má červený svetr pro vylepšení předvolební image jistě po ruce), a tak místo toho máme opět několik protichůdných informací denně, paniku a „semafor“🚦.

Úterý
 👀https://neovlivni.cz/chytra-karantena-velky-statni-podvod/
🙅‍♂️Ministerstvo zdravotnictví se nemůže tvářit, že se ho to netýká! Naopak – KDE JE jeho LÍDROVSTVÍ v chytré karanténě, kde je ODPOVĚDNOST za sjednocení metodiky a ALESPOŇ KOUČOVÁNÍ hygienické služby v jednotlivých krajích?! 🤷‍♂️A hlavně se, prosím, nevymlouvejte, že vám na to chybí zákon aneb něco o tom vím! 💁‍♂️Zejména v mimořádné situaci NENÍ POTŘEBA DALŠÍCH ZÁKONŮ, ALE VŮLE ŘÍDIT jednotlivá řešení předmětných problémů a SKUTKY přesvědčit veřejnost, že uděláme všechno proto, abychom JEDNOTNĚ vše skutečně zvládli.
🛣️s kolegy z ÚDRŽBY SILNIC Královéhradeckého kraje a. s. a odboru dopravy na KÚ jsme aktualizovali plán dopravních staveb, který naleznete zde👉: https://uskhk.eu/…/2020/07/Akce-ke-zveřejnění_2020_07_28.pdf
🤷‍♂️a jenom bych rád podotknul, že posuny termínů u některých staveb nejsou zapříčiněny naší nepřipraveností, ale stálým čekáním na vládou avizované slíbené finanční prostředky, které jsou – uprostřed stavební sezóny - jaksi „na cestě“ (ale nevíme zrovna na které). Přesto pokračujeme v maximální možné míře ve všech přípravách a věřím, že se nám nakonec podaří dotáhnout i vše, co bylo v plánu.

Středa
 👀https://www.idnes.cz/…/policie-policiste-priplatky-penize-v…
💁‍♂️Jednoznačně správné rozhodnutí, ale nedá mi než si povzdechnout, když autoři novely, která to umožňuje, chtěli za každou cenu jako limit na stabilizační příplatky 24 násobek průměrného platu💰, což určitě současné pojetí přiznaných částek ve výši do 5 000 kč nesplňuje.

Čtvrtek
 👀https://neovlivni.cz/daniela-luskova-nebojim-se-melo-to-vy…/
💁‍♂️@Daniela Lusková, znám osobně, obdivuji její práci a je mi blízká její houževnatost a kompetentnost, se kterou ji vykonává.👍 Mám rád lidi, kteří mají vůli něco dokázat ve prospěch ostatních a Daniela patří mezi ty, se kterými bych chtěl měnit věci veřejné ve prospěch naší země.

Pátek
👀https://www.respekt.cz/tyde…/…/26/nebezpecne-zmeny-v-policii
🤔Nepatří k základním předpokladům správného fungování policie neumožnit uplatňování jakéhokoliv politického tlaku? Centrální analytika na policejním prezídiu? 🤷‍♂️Umím si to představit, ale pouze bude-li👉: řízená z úrovně nejméně 2 stupně vzdálené od pozice policejního prezidenta a jeho náměstků (vedoucí analytiky pod ředitelem NKÚ, jenž podléhá náměstkovi policejního prezidenta), při dotazu bude podmínkou vstupů do spisu (vyjma elektronické stopy) jejich schválení vyšetřujícím policistou a bude nastavena nezávislá kontrola využívání tohoto systému!

Sobota, neděle
 👀https://www.irozhlas.cz/…/tajne-sluzby-odchody-bis-rozvedka…
🤦‍♂️A je to tu zase. Proboha – tady nejde přeci o výsluhy příslušníků bezpečnostních sborů, ale o to, zda lidé se zkušeností a znalostí citlivých a důležitých informací umí stát udržet ve své službě! 💁‍♂️Nejdůležitější v bezpečnosti jsou TOP informace, které ale nejsou vlastnictvím konkrétních příslušníků 👮nýbrž státu, a ten by měl mít především zájem zajistit, aby držitelé těchto informací neodcházeli z jakýchkoliv státních služeb.
🎾týden však uběhl především ve znamení ranních tenisových zápasů se starším synem Martinem, výletů na kole 🚴nebo vlakem po našem kraji. Zvládli jsme například okruh Starkoč Trutnov-Teplice nad Metují – Starkoč, ale pro malého Toníka byla asi největším zážitkem návštěva Království železnic🚂 (https://www.kralovstvi-zeleznic.cz/modelova-kolejiste/) nebo výlet do Hradce Králové na koupaliště a do Obřího akvária🐠. ZOO ve Dvoře Králové nad Labem nezklamala, i když mám pocit, že jako malý jsem viděl zvířat více?! 🤔
💁‍♂️Do nadcházejícího týdne přeji nám všem, jenom samé pozitivní a podnětné informace – třeba bych uvítal, kdyby si i naše vláda uvědomila, že občanům této země je zcela jedno, kdo komu ve vládě šlape na bábovičky, ale zajímá je, proč nefunguje průběžné testování u jasně daných rizikových skupin, proč nefunguje tolik proklamovaná chytrá karanténa, proč nikdo nedokáže říci co, za jakých přesně definovaných okolností vstoupí v platnost a jak to bude fungovat, aniž by to během dne dvakrát změnil a proč, když náhodou někdo z vlády začne dělat to, co má v popisu své práce, svolá na to tiskovou konferenci namísto, aby mlčel a dělal to.🤷‍♂️ A Vám všem přeji příjemné letní chvíle s blízkými, přáteli a podmínkami, které umožní si je užít⛱️🏕️. Současně prosím,🙏 nezapomínejme, ani přes lákavé sluneční paprsky na ochranu svého zdraví, nepanikařme, ale také zbytečně neriskujme, a chovejme se odpovědně a ohleduplně ke zdraví všech okolo sebe.😉