CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 20. 8.

20. 08. 2023

Pondělí – pátek
🏊‍♀🏐👪dopřál jsem si v letošním roce luxusu pobýt na dovolené téměř dva týdny v kuse a nedrobit to po pár dnech, jako tomu bylo po většinu předchozích let. Proto bych mohl týden shrnout téměř jedním slovem - Turecko. Jsem rád, že jsem mohl na tak dlouhou dobu trochu vypnout pracovní shon a věnovat se rodině, a o to více zavnímat, jak náš nejmenší nejen fyzicky vyrostl, ale také vyzrál a stal se z něj najednou zdatný parťák nejen pro hru, ale i pro debatu. Po většinu roku, a mnozí z Vás to jistě mají obdobně, se snažíme skloubit práci, domácnost, rozvíjet zájmové aktivity dětí a do dalších se zapojit, ale času na trochu „nicnedělání“, spočinutí, bezčasí, kdy si můžeme v klidu povídat, dělat věci kdy sami chceme a jak dlouho nás baví, mnoho nemáme. Užili jsme si to v báječném prostředí v blízkosti resortu Alanya, a odvezli jsme si příjemný pocit i vzpomínky.

Sobota
🏘a v trochu obráceném gardu – víkend jsem zahájil hned po nočním příjezdu lehce pracovně. Zúčastnil jsem se vyhlášení krajského kola soutěže Vesnice roku , kterou se pro letošní rok stala obec Suchý Důl. Jejím cílem je motivace obyvatel venkova k jeho obnově a rozvoji. K obci, která se stala vítězem krajského kola již podruhé, mám i trochu osobní vztah, neb to byla jedna z mých prvních štací, kde jsem v uniformě sloužil. Moc dobře tedy vím, že vůbec není snadné pro takto malou a v odlehlém místě se nacházející obci dosáhnout na jakoukoliv finanční či další státní podporu, a proto musí na realizaci svých rozvojových aktivit vynakládat především úsilí svých obyvatel. O to více si vážím příkladných investičních i společenských aktivit, jež obec 🥇Suchý Důl opakovaně prokázala. Jsou základem rozvoje, ale také podporou vzájemné pospolitosti, uchování tradic i společenské odpovědnosti.
💁‍♂Motivace je důležitým hybatelem, a zapojení obcí důležitou součástí pro celkovou obnovu a rozvoj našeho venkova. Proto, na rozdíl od většiny ostatních krajů, nad rámec prostředků, kterými přispívají vítězům krajských a následně i celostátních kol vyhlašovatelé soutěže (Spolek pro obnovu venkova ČR (SPOV ČR),Ministerstvo pro místní rozvojSvaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství České republiky), oceňujeme v tom krajském z vlastních prostředků také obce, které se umístily na 2. (Obec Bystřice) a 3. (Tetín, Jičín, Czech Republic) místě.
🎊Ocenění si dále odnesla obec Světí, a to Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí, Oranžovou stuhu získala za spolupráci obce se zemědělským subjektem Obec Česká Metuje , Modrou stuhou za společenský život se může pochlubit obec Libňatov . Šest obcí obdrželo cenu hejtmana.
Věřím, že všechny oceněné obce budou příkladem pro další a podpoří jejich chuť se zapojit a nebát se třeba i srovnání s ostatními v soutěži.
🤝Všem zúčastněným obcím děkuji za projevenou snahu a zájem. Oceněným blahopřeji a Suchému Dolu přeji úspěch i v národním kole.
🛩a později odpoledne jsem zavítal na závěrečný den sedmidenní akce Hronovské Orlíkovské přeháňky 2023 (https://www.aeroklub.cz/.../hronovske-orlikovske.../), která je pořádána pod záštitou a s finanční podporou kraje. Je to unikátní setkání fanoušků, a hlavně pilotů bezmotorových letadel, která má dlouholetou tradici a sjíždějí se na ní tuzemští i zahraniční účastníci. Přijel jsem poděkovat pořadatelům Aeroklub Hronov - letiště Velké Poříčí z.s., a to nejenom za uspořádání a perfektní organizaci této akce, ale i za dlouhodobou práci s mládeží v oblasti sportovního létání a vyjádřit osobni podporu i pro další ročníky.

Neděle
📝druhý víkendový den patří především aklimatizaci na pracovní záležitosti a přípravu na pondělní jednání Rady KHK. Mějte krásný zbytek víkendu a neméně pohodový nadcházející týden, ať už jej budete trávit na dovolené nebo v pracovním procesu.🌞