CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 20.9.

20. 09. 2020

Pondělí
… 👩‍💼👨‍💼30. zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje – poslední v tomto volebním období – trvalo mnoho hodin a, to zejména z toho důvodu, že se neslo tak trochu v duchu podtitulu „Co čtyři roky mlčící někteří členové opozice neřekli a chtěli stihnout dnes“, 🤔patrně aby svou náhlou kritikou kde čeho, ukázali, jak zničehož nic, moc žijí krajem. 🤷‍♂️Za mě byly podstatné informace k závazku společnosti OREDO vůči KHK a věcná diskuze ke smlouvě o poskytování služeb v rámci zajištění provozování integrovaného dopravního systému IREDO, kdy v souladu se smluvními podmínkami, které budou pro autobusové dopravce závazné od 7. 3. 2021, bude např. zajištěno dispečerské řízení IDS IREDO po celou dobu provozu objednávaného rozsahu dopravy.
💁‍♂️Dále jsem moc rád za: ▶️schválení podpory dostavby operačních sálů v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem, ▶️schválení záměru výstavby domova seniorů v Broumově ve spolupráci s městem, ▶️schválení dotace pro cyklostezku křížící se se silnicí I/11 v Třebechovicích pod Orebem, ▶️a díky mému kolegovi Oldřichu Vlasákovi bylo schváleno i navýšení případných dotací pro cyklostezky na příští rok v objemu cca 16 mil korun.

Úterý
…cestou do Prahy na debatu o dopravě jsem zaznamenal👀https://www.novinky.cz/.../rozmyslete-si-jestli-se...
🤔A jenom ne napadlo, copak vláda asi těch posledních půl roku dělala, když nám kromě roušek opět zbyla jenom nedostatečná kapacita odběrných míst? Ale potom jsem si vzpomněl, že byla vlastně ta dovolená na Krétě🏖️ (zatímco všem ostatním bylo doporučeno ji trávit v Čechách), bylo třeba vymyslet ta fantaskní čísla na volební billboardy, přebalovat 5 roušek pro důchodce😷, kteří si je dnes mohou kdekoliv bez problémů koupit za náklady mnohonásobně nižší, než bude to 15 milionové poštovné, a málem bych zapomněl, - hlavní hygienička dostala modrý maják na auto. 🤷‍♂️Na vládu odborníku vlastně frmol a my bychom snad ještě chtěli fungující chytrou karanténu, plán opatření, znát rozpočet, a hlavně za co konkrétně bude utraceno těch půl miliardy na dluh? ❗
🎥debata v blesku byla na téma dopravy a z mého pohledu jedna z nejvěcnějších, které jsem v posledních dnech absolvoval – viz můj čtvrteční příspěvek.
…v průběhu dne mne čekala běžná agenda a večer debata v České televizi📺.

Středa
…ráno jsem zahájil jednáním s paní starostkou v Rybné nad Zdobnicí a potom jsem strávil moc příjemný zbytek dopoledne při setkání na počest otevření speciální školy v Bartošovicích v Orlických Horách👩‍🏫 – viz můj středeční příspěvek.
…pozdní odpoledne potom proběhlo ve znamení setkávání s občany v Jaroměři🤝
…večer téměř tříhodinová beseda s Broumováky v hotelu VEBA byla velmi příjemným povídáním o vizích rozvoje Broumovska (místo, které má být krásné pro žití), které by nemělo být periferií ale významným společensko-turistickým centrem Královéhradeckého kraje a pro místní s rozumným dojezdem do zaměstnání. Proto jsme diskutovali také o dalších plánech v oblasti dopravní infrastruktury🚆 (přímé železniční propojení HK-NA-Meziměstí a Broumov, resp.do budoucna i do Polska, nebo o potřebě rekonstrukcí silnic od Náchoda s cílem zrychlit bezpečné a plynulé cestování). Velkým tématem bylo zdravotnictví a sociální oblast, kde se daří zejména díky primáři Šváblovi investovat do Broumovské nemocnice🏨 a s městem jsme se dohodli na společné investici do domova pro seniory.

Čtvrtek
🤝řada setkání s občany v Třebechovicích pod Orebem a Týništi nad Orlicí.
🎧čekala mne i diskuze v Českém rozhlasu HK na téma volby a opět krajské zdravotnictví a doprava (bude vysíláno 24. 9. od 18 hodin)
…a na závěr dne předvolební beseda v Kostelci n. O. v místním komunitním centru – byla o vizích pro kraj na další období, aktuálních problémech a prioritách kraje. 🤷‍♂️Nechci se zde rozepisovat o celé diskusi, ale měl-li bych shrnout to podstatné za sebe💁‍♂️: určitě máme rezervy v tom, jak efektivněji nakládat s veřejnými finančními prostředky v provozu kraje,💰 což je třeba změnit o to víc, vzhledem k tomu, v jaké situaci s v současné době vlivem poklesu ekonomiky i koronavirové epidemie nacházíme. V případě své úspěšné kandidatury, se zaměřím zejména na skutečné řízení a za prioritní považuji nastavit efektivní systém do krajského zdravotnictví🏥, zaměřit se na sociální služby s ohledem na stárnutí populace👵👴, pokračovat v trendu navýšení finančních prostředků do opravy krajských silnic🛣️, tlačit na stát pro dokončení dálnic na území našeho kraje - neboť dopravní infrastruktura je zásadní pro jeho rozvoj🛣️🛤️ a školství, kde zejména ve středoškolské oblasti je potřeba vytvořit podmínky pro kvalitní učitele👩‍🏫, zmodernizovat způsoby výuky, vybavení i budovy škol atd. Bude třeba se zabývat rozvojem programu na obnovu venkova, problematikou zadržování vody v krajině💧, rozumnou ochranou přírody atd. Ale máte-li zájem si o tom povídat podrobněji, rád se s Vámi setkám na některých předvolebních zastavení osobně (v příštím týdnu to bude např. v pondělí odpoledne v Kostelci n. O nebo na debatě v Čermné, v úterý dopoledne v Novém Bydžově, ve středu dopoledne ve Dvoře Králové n. L., ve čtvrtek dopoledne v Broumově a odpoledne v Hronově, v pátek odpoledne v Náchodě a v podvečer v Třebechovicích v oblíbené motorkářské hospůdce)🤝
Pátek
…hned zrána v Náchodské nemocnici🏨, tentokrát ne o hospodaření a současném stavu funkčnosti jednotlivých oddělení, ale při opravdu pro tuto nemocnici slavnostní příležitosti, - otevření dvou nových pavilonů. Mnoho let připravovaná, stavba. Největší krajská investice💰 za uplynulé období v objemu za cca 1,8 miliardy je hotova a po dovybavení přístroji a ostatním mobiliářem začne brzy sloužit zdravotníkům i pacientům.👍 A teď se pojďme třeba pustit do investic v nemocnicích Jičín, Rychnov nad Kněžnou a Dvůr Králové nad Labem.💰
…odpoledne setkání s občany v Dobrušce🤝
…v podvečer jsem si rád od politiky na chvíli odpočinul a s malým Toníkem jsme vyrazili do České Skalice za místními modeláři, okouknout pro změnu malé vlaky🚂. Trochu jsem se zasnil nad myšlenkou, jaké by to bylo, moci tak všechny problémy na železnici vyřešit ovladačem😉.

Sobota
…setkání s občany v Jičíně, odpoledne oslavy 750 let🎉 Dvora Králové nad Labem (viz můj sobotní příspěvek) a v podvečer jsem po dlouhé době zase viděl staršího syna 🏒v hokejové výstroji při jeho premiérovém zápase za 2. ligu Hronov.

Neděle
…již po třetí akce s Týmem silniční bezpečnosti 🚒🚑🚓– tentokrát na náchodském dopravním hřišti🚲🛴.
A odpoledne trocha snad i zaslouženého odpočinku a času věnovaného rodině👨‍👩‍👦‍👦. Přeji Vám, co to jen v rámci současné situace půjde, pohodový a úspěšný nadcházející týden a těším se na setkání s Vámi.🙂