CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 23. - 29. 7.

29. 07. 2018

Pondělí
 začátkem týdne bývá obvykle první mírně „adrenalinovou“ záležitostí jednání Rady, tentokrát mne nadzvedl ještě před tím tento článek: 
https://www.parlamentnilisty.cz/…/Kdo-do-cela-UZSI-Probiha-…
 Nemohu než konstatovat, že bezpečnostní prostředí fungovalo poslední čtyři roky pod ministerstvem vnitra poněkud "zvláštním způsobem". Čas ukáže, zda někdy vůbec dostaneme odpověď -"kam nám najednou zmizel mlíkař" (bývalý ministr vnitra), který nesl odpovědnost za resort, a který by měl umět odpovědět – mimo jiné - kde jsou zakoupená odposlouchávající zařízení Agáta. Nemůžeme se také nyní divit, že vyvstávají otázky, kdo bude dalším ředitelem různých bezpečnostních složek. A věřím, že v příštích dnech se ukáže, jak „bude lépe“, až si velcí kluci prostě rozdělí svůj vliv moci 
…jednání Rady a další kolo jednání v rámci plánovaných personálních změn s oslovenými kandidáty pro uskutečnění plánovaných personálních změn v Zdravotnickém holdingu. Jejich vyjádření budeme znát v horizontu týdne a doufám, že tak postoupíme o další krok .
 kontrola finišující rekonstrukce 7,5 km dlouhého úseku silnice Božanov – Broumov v hodnotě 42 miliónů korun. Opravený úsek je nyní opatřen i výhybnami, díky nimž bude cestování v této části Broumovska nejenom komfortnější, ale i bezpečnější. Prohlédl jsem si ještě také, jak pokračují práce na silnici II/302 v úsecích Starostín - Meziměstí a Meziměstí - Jetřichov. Silnice mezi Jetřichovem a Hejtmánkovicemi bude rekonstruována v příštím roce.

Úterý
 druhý kontrolní den jsem věnoval nejenom kontrolám prací na silnicích, ale s kolegou Václavem Řehořem, radním pro investice, jsem si prohlédl rozpracovanost i v rámci dalších projektů…hned ráno jsme začali ve stavební škole v Náchodě, kde se pracuje na zateplení tělocvičny, a na stavbě dvou nových pavilonů Náchodské nemocnice. 
 Pokračovali jsme kontrolou rekonstrukce silnice Česká Čermná – Borová v hodnotě 24 mil korun a silnice v ulici Ostašská v Polici nad Metují, která bude v příštím roce pokračovat v Bukovicích a pod Pěkovem, a to za 52 mil korun. Věřím, že kromě úseku Náchod – Malé Poříčí (což by mohlo být v budoucnu vyřešeno výstavbou úplně nové přeložky Běloves - Malé Poříčí - most u Železňáku) se bude po dokončení všech zmíněných rekonstrukcí po hlavním tahu na Broumovsko jezdit lépe.
 Prohlédli jsme si také, jak pokračují práce na rekonstrukci budov ve střední škole polygrafické ve Velkém Poříčí, které budou sloužit jako moderní tiskařský provoz umožňující rovněž výuku žáků s využitím nejmodernějších postupů. 
 V Broumovské nemocnici s kolegou i zdravotníky věcně diskutovali o dokončení plánované rekonstrukce. Nezbývá mi, než souhlasit. Aby mohli zdravotníci poskytovat svou péči pacientům v patřičných podmínkách a pacienti mohli absolvovat vyšetření s větším komfortem, je rekonstrukce nezbytná.
 v rámci přesunů mezi jednotlivými zastávkami jsem si stačil ještě přečíst: https://www.irozhlas.cz/…/migrace-v-cr-do-evropy-2018-minis…
Nelegální migrace byla, je a bude. O to více je důležité, aby většina států Evropy byla připravena dodržovat (a zejména v praxi následně skutečně dodržovala) pravidla Schengenských a Dublinských dohod.
https://www.parlamentnilisty.cz/…/Ze-by-mel-Babis-pravdu-V-…
Jak jsem již uvedl v pondělním komentáři – „kluci“ si to prostě rozdělí, a my všichni si ještě budeme myslet, že konečně máme všude odborníky

Středa 
 čtení u ranní kávy: https://ct24.ceskatelevize.cz/…/2546191-spolky-stahly-odvol…
 K tomu ani snad už nemá cenu nic dodávat. V průběhu lhůty, kdy bylo možné podat rozklad, byla vynaložena ze strany zainteresovaných institucí snaha se s klubem Děti Země spojit a dospět k takovému konsensu, který by eliminoval další zdržení stavby. Bohužel to se nepodařilo -3 minuty před vypršením lhůty, ale klub podal další rozklad. Opravdu ještě někdo věří, že jim jde o něco věčného?! 
 výjezdní porada s kolegy z odboru dopravy na Kraji a ÚDRŽBY SILNIC Královéhradeckého kraje, a.s.. Jsem přesvědčen, že je stejně důležité starat se nejenom o technické a finanční podmínky na pracovišti, ale stejně a mnohdy ještě více důležité je vědět, co těší nebo naopak trápí kolegy, se kterými se v práci potkáváme, a se kterými spolupracujeme. Proto jsme tentokráte spojili pracovní témata s trochou sportu , soutěžení a obyčejného povídání. Věřím, že bude příležitost si to někdy v budoucnu zopakovat.

Čtvrtek 
 sportem ke zdraví! Když ale nedáte na rozumné rady a v současných téměř tropických teplotách se rozhodnete jako já, dát si běh na svých obvyklých 10 km, věřte mi, že budete vypadat a cítit se všelijak, jenom ne zdravě .
 takže následně jsem si o sportu už raději jenom četl, i když uklidňující to také nebylo: https://sport.lidovky.cz/valka-rozhodcich-jedn…/fotbal.aspx…
Že by něco shnilého v království českého fotbalu?! Pokud se komise rozhodčích skládá způsobem, že v ní každý musí mít „toho svého koně“, tak ani osobnost typu Jozefa Chovance toho příliš změnit nedokáže .
 raději zpět k dopravě: https://t.tyden.cz/…/zeleznice-zrychluje-useku-s-omezenou-r…
Milé SŽDC, my v našem kraji chceme také zrychlit některé tratě, a proto by bylo fajn, kdybyste začali na úseku HK – Jaroměř. Pokud nebude na této trati instalováno alespoň národní zabezpečení, na 2/3 není možné jezdit rychleji. Jinak řečeno chci věřit tomu, že nám vyjdete vstříc a splníte naše požadavky 

Pátek 
 přijal jsem pozvání k On-line rozhovoru ve studiu Východočeské televize V1 a děkuji všem za zaslané dotazy, na které se mi doufám, podařilo srozumitelně odpovědět: http://vzpravy.cz/…/martin-cervicek-o-senatu-nezavislosti-p…

Sobota – Neděle
 aktuální počasí mnoho jiných činností než vyhledávání stínu a tekutin v jakékoliv podobě neumožňuje.  Se synem jsme se snažili vedru ujet alespoň v rámci projížďky na motorce, a po té jsme se opět vrátili k výše uvedenému 
Do příštího týdne vám přeji, aby Vám nebylo horko z ničeho jiného než z letního sluníčka, abyste si nemuseli při čtení zpráv o „aktivitách“ politiků připadat jako opaření a alespoň na chvíli nechali odplavat své starosti někde v řece, rybníku či u moře. A hlavně…nezapomínejte dodržovat pitný režim