CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 23. 7.

23. 07. 2023

Pondělí
…týden dovolené začal pracovně😉 – zasedáním správní rady Náchodské nemocnice, na němž patřilo k hlavním bodům hospodaření nemocnice, a to i v souvislosti s avizovaným osamostatněním Nemocnice Rychnov nad Kněžnou, která je nyní té Náchodské součástí. 💰Hospodaření za rok 2022 skončilo + 44 mil Kč a nemocnice měla na konci roku o 4 mil Kč na účtech více, než na jeho začátku. Kladné výsledky hospodaření ONN čtvrtý rok za sebou vypovídají o ekonomické stabilitě této akciové společnosti a plusové výsledky jsou cílem i pro letošní rok.
🏥🏥Dále jsou na stole řešení – zachovat současný stav nebo zřídit odštěpný závod ONRK anebo rozdělit stávající nemocnici na dvě samostatné akciové společnosti ON Náchod a ON Rychnov nad Kněžnou. Jsem přesvědčen, že máme začít cestou zřízení odštěpného závodu ONRK a stanovit si harmonogram zhodnocení jeho fungování, na jehož základě lze pak přijmout definitivní rozhodnutí, zda se vrátit k současnému stavu nebo přistoupit k celkovému rozdělení obou nemocnic. Výhodou tohoto mezikroku je jednak transparentnost hospodaření i řídících procesů v jednotlivých závodech a také větší podíl vedení rychnovského odštěpného závodu na vedení celé ONN. (více viz můj pondělní příspěvek)
… 🗄️✒️a ještě jsem zvládl potřebnou administrativu včetně stanovení úkolů pro kancelář, aby v následující dny kvůli mé nepřítomnosti nezůstaly stát důležité věci.

Úterý – Pátek
🚴🚢🚃🚉🎸zbytek týdne jsem strávil výletováním a dalšími prázdninovými aktivitami s rodinou. Stačili jsme navštívit KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC v Praze, udělat si cyklovýlet kolem Vltavy a Labe do Mělníka, zajet obdivovat Karlštejn, svézt se lodí po Vltavě a zažít, pro nás nevšední, cestování tramvají, metrem a příměstskou železniční dopravou vlakem Elefant i nezapomenutelný koncert Stinga.
🔥na dálku jsem telefonicky zůstal v kontaktu s kolegy v úřadu, abychom vyhodnotili aktuální bezpečnostní situaci, odladili jaká opatření zůstanou v pohotovosti a současně vyhlásili ukončení striktního zákazu, vydaného minulé pondělí. Přesto však znovu apeluji na dodržování celoročně platných pravidel (zákaz rozdělávání ohně, manipulace se zdroji otevřeného ohně či kouření v lese mimo vymezená místa apod.), obezřetnost i při rozdělávání ohně, grilování nebo manipulaci s propanbutanovými vařiči na svých pozemcích. Doporučuji i nadále sledování předpovědí počasí na stránkách (ČHMÚ) a zveřejňovaných výstrah na webu HZS Královéhradeckého kraje www.hzscr.cz/hzs-kralovehradeckeho-kraje.aspx. (více viz můj čtvrteční příspěvek).

Sobota, neděle
🎊navštívil jsem slavnostního otevření společenského domu ve Stračově, na jehož stavbě za cca 39mil Kč se téměř 10 procentní dotací podílel kraj. (https://stracov.cz/.../1300-sjezd-rodaku-stracova-a...) .
🎉rád jsem přijel i na zlatou svatbu mého kamaráda Honzy Peška, celoživotně zapáleného zemědělce a člověka, který pro toto odvětví uvádí i mnoho práce v oblasti potřebné společenské osvěty. Poděkoval jsem mu za to, a hlavně pogratuloval k tomu, co všechno spolu za těch neuvěřitelných 50 let společně s Helenkou zvládli.
🎻🎸v neděli jsem absolvoval domácí slavnost v Polici nad Metují se zahradním koncertem Duo Teres a velký dík posílám zdejší paní domácí Lucii Noskové.
📝Ve zbytku neděle mi zbývá příprava na nadcházející pracovní týden, do kterého i Vám všem přeji jenom vše dobré.