CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 29. 10.

29. 10. 2023

Pondělí
📝tradiční začátek týdne na poradě vedení kraje a projednali jsme studii proveditelnosti včetně závěrů z jednání k zřízení krajského inovačního centra, dále individuální dotace a přípravu rozpočtu na příští rok.
👩‍💼👨‍💼jednání Zastupitelstva KHK s 60 body programu, kdy jsme například odsouhlasili využití peněz nevyčerpaných z úspěšné zimní Olympiádu dětí a mládeže na dotace pro modernizaci vybraných sportovních zařízení měst, která k zdárnému průběhu olympiády významně přispěla odpovědnou přípravou sportovišť. Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Trutnov a Nová paka si tak rozdělí v rámci dotací na konkrétní účely 4,3 mil korun (více viz můj úterní příspěvek).
🏒💰v podvečer jsem přijel do Nového Města nad Metují podpořit benefiční hokejový zápas, jehož hlavní partnerem je hodinářská společnost Elton. V hokejových dresech bylo možné na ledě spatřit mnoho známých osobností a celý výtěžek z prodeje vstupenek na tento zápas dostane společnost Debra, která se stará o pacienty s tzv. nemocí motýlích křídel. Akce naplnila halu skvělou atmosférou i emocemi, které si diváci určitě odnesli domů spolu s pocitem, že se svou účastí mohli podílet na něčem, co dává velký smysl.

Úterý
🛏jednání o investičním záměru vybudování hospice ve Stěžerech. Hospicovou péči dlouhodobě podporujeme finančně, a darem jsme poskytli i pozemky pro výstavbu. Realizační náklady jsou spočteny na cca 200 mil korun, ale bohužel doposud shromážděné prostředky tento objem nenaplňují. Proto jsem pozval představitele charity HK, která by měla péči v novém hospici zajišťovat, abychom diskutovali o tom, jak se zapojením dotace MPSV a sdružením finanční podpory kraje, města a církve tuto situaci vyřešit.
🤝setkání se zástupci mažoretkového sportu, který se i díky mimořádným úspěchům našich závodnic na mezinárodních mistrovstvích těší v našem kraji velké oblibě, bylo zejména o tom, jak kraj může jeho dalšímu rozvoji a cestě pod křídla ČUS pomoci.
🛣️jednání o probíhajících pracích na krajských silnicích, abych se ujistil, že veškeré rozpracované kroky technologicky zvládneme dokončit v tomto kalendářním roce.

Středa, čtvrtek
🗄️s ohledem na podzimní prázdniny ve školách, jsem snech i já svůj pracovní režim v těchto dnech přizpůsobil našemu prvňáčkovi. Po ránu jsem zvládl vyřídit nahromaděnou administrativu včetně uzavření kontrol a s nimi souvisejících úkonů vztahujícím se podnětům na podezřením ze spáchání trestné činnosti při poskytnutí dotace,
⚽ a zbytek dne jsem pak zaplnil doprovázením školáka na jeho volnočasové kroužky. A dali jsme si i pěší výlet na Zvičinu, ze které je mimochodem jeden z nejkrásnějších pohledů na Krkonoše. Takže, kdo si chcete zpříjemnit např. některý z posledních podzimních víkendů, které ještě hrají barvami, mohu tento cíl doporučit.

Pátek
🛤️zasedání správní rady Správa železnic, na němž jsme projednali hospodaření a zhodnocení činnosti organizace (investiční akce, příprava, výluky, nový jízdní řád, most na Výtoni apod.) a zabývali jsme se také problematikou odkupu části ČD Telematika (síťová infrastruktura, služby).
…odpoledne mne pak čekalo jednání s ředitelem nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem na téma hospodaření, dokončování operačních sálů a k aktuálnímu stavu personální situace.

Sobota, neděle
🎖zúčastnil jsem se slavnostního večera u příležitosti 105. výročí vzniku našeho samostatného státu na Pražském hradě. Tento večer patří k silným momentům, kdy si připomínáme nejen to, jak draze byla před mnoha lety naše suverenita zaplacena, ale i to, jaký smysl a význam má pro nás i dnes. Pro mne je to hrdost na to, co nás činí jedinečnými, odvaha to bránit, a přijmout za to odpovědnost. Schopnost umět rozhodnout, co je důležité, nebát se vyslovit svůj názor a umět vyslechnout jiný. V rámci slavnostního večera jsou také tradičně udělována státní vyznamenání. Měla by patřit osobnostem, které tento význam a smysl svými skutky nebo službou naplňují. Sám dobře vím, že sloužit své zemi je velká čest i závazek, a proto všem, kteří se jí dokáží zhostit se ctí a výsledky, patří moje úcta i respekt. Gratuluji všem vyznamenaným.
🍷A slavnostní večer mi přinesl krom řady, v rámci této příležitosti předvídatelných, setkání jako např. s kolegy senátory apod., ještě jedno milé nečekané, a to s přáteli vinaři z Velkých Bílovic. Změna času, která přinesla ze soboty na neděli o hodinu spánku navíc, přišla v tom kontextu nakonec celkem vhod.
Přeji Vám krásný zbytek svátečního víkendu a příjemné vykročení do nadcházejícího týdne.🙂