CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 6. 8. - 12. 8.

12. 08. 2018

CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?!
Pondělí 
 tradiční Rada kraje – tentokrát jsme mimo jiné schválili podmínky a potřebné úpravy jednotného integrálního tarifu. Tak bude možné žákům, studentům a seniorům nad 65 let poskytovat 75% slevu při cestování autobusem a vlakem v našem kraji.
 první jednání o mimořádných dotacích, které budou projednávány na Zastupitelstvu kraje - osobně jsem moc rád, že jednou z žádostí, kterou bychom měli podpořit, je ta od Centra silniční dopravy, která zahrnuje obměnu kol, koloběžek a dalšího výukového vybavení na dopravních hřištích v našem kraji. 

Úterý 
...https://www.info.cz/…/o-vitezstvi-kritizovane-protidrogove-…
 Nevím, proč se mi vždy po přečtení nějakého článku nebo komentáře, který hovoří o transparentnosti a otevřených výběrových řízeních na jednotlivé posty ve státní samosprávě, vybaví rčení: „kázat vodu a pít víno“ případně: „účel světí prostředky“ (a o tom, jaký je to „účel“, můžeme jenom spekulovat…a za užitými „prostředky“ určitě nehledejme kompetentnost). 

Středa 
v rámci své pracovní kontroly silnic na Policku a Broumovsku jsem ještě přijal dvě pozvání – to první do Muzea Merkur v Polici nad Metují, kde jsme s panem Křížem diskutovali o možnostech, jak produkty této tradiční české značky využít pro zvýšení atraktivity technických oborů v rámci jejich výuky, a jaká součinnost kraje by mohla v tomto ohledu do budoucna být. Budeme s kolegyní Berdychovou, která má na Kraji školství ve své gesci, zamýšlet  . Druhé pozvání bylo na koncert hornistů - účastníků letních kurzů v prostorách Jízdárny v Hejtmánkovicích. Přestože jsou, jak účastníci, tak lektoři z různých zemí světa, a společně hrají pouze v rámci kurzu, dohromady jim to ladilo úžasně.  Říkám si, že když to jim jde v hudbě, měli bychom se my ostatní (v neposlední řadě hlavně my politici) snažit, aby nám to šlo i v jiných oblastech

Čtvrtek 
...https://www.irozhlas.cz/…/kontrola-v-gibs-ministerstvo-fina…
Tohle lze těžko komentovat bez podrobnějších informací, ale moc bych si přál pro důvěryhodnost současné vlády, aby v protokolu začerněné informace měly skutečně anoncovaný charakter, a aby závěry z „identifikovaných zjištění“ nebyly spíše ve smyslu "neohnul se, tak mu dáme co proto". A podotýkám, že rozhodně nejsem stoupenec ředitele Murína, neboť mám plno výhrad k tomu, jak servilně si počínal v roli ředitele GIBS v předcházející období.
diskuse se zástupci města Třebechovice pod Orebem k připravovaným investičním akcím pro optimalizaci dopravní situace ve městě i okolí a řešením návaznosti na modernizaci železniční tratě.  Díky aktivní iniciativě města v komunikaci a věcným připomínkám, které sice přišly „za pět minut dvanáct“, ale byly opodstatněné, jsme se již na většině řešení i případných úprav shodli. O těch zbývajících budeme dále velmi brzy jednat. 

Pátek
 v rámci včerejší diskuse v Třebechovicích jsem si na základě diskutovaných námětů a záměrů uložil sám ještě dva nové „domácí úkoly“ související s několika variantami možného řešení a dnes jsem se tedy hned začal zabývat příslušnou agendou.
lákala mě myšlenka na koupaliště, ale namísto toho jsem se koupal ve „vlastní šťávě“ při natáčení – prý „krátkého“ – osobního medailonku. Z mého pohledu jsme točili minimálně celovečerní film, ale doufám, že výsledkem nebudu diváky nudit ani prudit….nechtěl jsem si vymýšlet, co všechno všem slíbím - raději dělám vše, co mohu, abych mohl místo slov „slibuji, že…“, častěji říkat „udělal jsem…“. A jediné, co opravdu slíbit chci je, že se vždy budu právě tímto řídit.
zchladil jsem se až na hokejovém stadionu, kde jsme se s bývalým hokejovým reprezentantem Jardou Bednářem domluvili na benefičním  fotbalové zápasu pro podporu mládežnického fotbalu – 12. 9. 2018 od 16. h na hřišti v Náchodě. Rád si zopakuju svoje fotbalové „rozhodcování“ a budete-li chtít, přijďte také. 

Sobota a Neděle
víkend bych mohl tak trochu shrnout slovy „chlapi sobě“ – s malým Toníkem jsme si užili dlouhou kočárkovou procházko-jízdu a možná tak trochu v důsledku pátečního natáčení, které bylo i malinkou retrospektivou, jsme došli až před moje bývalé pracoviště na hraničním přechodu v Náchodě Bělovsi.  Další výlet byl na kole – zvládli jsme se přebrodit s kolem přes řeku u splavu v Ratibořicích, za což jsme se na druhé straně odměnili zmrzlinou a jenom doufám, že za to doma nedostaneme úplně jinou “odměnu“.   Každopádně jsem spojil báječné chvíle se synem se vzpomínkami i uvědoměním si, že pro tahle místa a lidi, které jsme cestou potkali, se sem rád odkudkoliv vracím  .
…přeji vám všem krásný a pohodový nadcházející týden a budete-li mít chvilku, zkuste si beze spěchu projít místa, která možná míjíte denně s jistou samozřejmostí, ale bez kterých byste možná nebyli takoví, jací jste