CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 6.9.

06. 09. 2020

Pondělí
… jednání se železničními dopravci v rámci výběru těch, kteří budou v příštích deseti letech zajišťovat veřejnou železniční dopravu 🚆v našem kraji. Je třeba mnohé upřesnit a dovysvětlit, abychom mohli co nejlépe nastavit pravidla a vytvořit podmínky, které budou co nejvíce odpovídat potřebám i možnostem krajské veřejné dopravy pro další období.
👨‍💼👩‍💼mimořádná Rada KHK, a agenda vyplývající z předchozích jednání
💁‍♂️bez ohledu na mediální i jakýkoliv jiný humbuk bych rád k cestě předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila na Tchajwan podotkl, že nejsem žádný velký revolucionář, ale jedno vím jistě, nenechám si od nikoho diktovat, jaký úhel se zemí bude svírat moje páteř🙅‍♂️. A jsem rád, že jsou mezi námi takoví lidé, jako je Miloš Vystrčil, který se dokáže držet zpříma nejen za sebe, ale i za všechny, kteří si váží suverenity své země, stejně jako svých názorů.👏

Úterý
🤷‍♂️letos poprvé po 13 letech se u nás doma nikdo nechystal na první školní den, staršího syna to čeká na vysoké až v říjnu a toho malého první třída až za dva roky. A vzhledem k tomu, že jsem měl téměř na celý den naplánovaná pracovní jednání, z nichž většina byla opět o dopravě, neměl jsem letos ani prostor jít 1. září kamkoliv pozdravit prvňáčky. Ale moc jim všem přeji, aby se jim ve škole líbilo, a všem učitelům, aby jim jejich práci co nejméně 👊nečekaných událostí komplikovalo.
🚌jednání o dalším využívání autobusového terminálu v Hradci Králové. Díky managementu dopravního podniku a argumentům, které ředitel s ekonomickým náměstkem předložili, jsem připraven jednat o dorovnání ceny💰 za vjezdy v tomto roce a od příštího roku si umím představit dohodu na nové smlouvě o používání terminálu.
…moc zajímavé a inspirující bylo setkání se zástupci MAS Hradec Králové venkov - díky za vaši práci🤝, a ?podporuji intenzívnější spolupráci rozvoji regionu. Ale o tom podrobněji až někdy jindy.

Středa
…alespoň jedny „prvňáčky" jsem přeci jenom stihl, a to na střední škole SŠOP ve Dvoře Králové nad Labem, kde se snažím již třetím rokem předávat své odborné znalosti a zkušenosti studentům v rámci výuky předmětu bezpečnostní přípravy👨‍🏫 (více viz můj středeční příspěvek).
…celý zbylý den jsem strávil opět jednáními nad indikativními nabídkami pro výběr železničních dopravců a vyjednávání podmínek pro přípravu smluvního plnění na další období.📝 Každá nabídka obnášela několikahodinovou diskusi. 🤷‍♂️Ale je třeba vše opravdu řádně projednat, není to smlouva na týden, ale na deset let. Je třeba respektovat dané ekonomické možnosti, a lze předpokládat, že s ohledem na očekávatelný hospodářský vývoj, bude jejich udržení velmi náročné a složité, ale přesto na druhou stranu chceme zachovat nebo naopak zvýšit počet objednávaných vlakokilometrů a také v neposlední řadě zvyšovat cestovní komfort veřejné železniční dopravy🚅.

Čtvrtek
…jednání na Správě železnic především, ale nejenom k tématu Vysokovské spojky🛤️ a pokračování prací na studii proveditelnosti, jejíž vypracování se přede dvěma lety podařilo na ministerstvu dopravy prosadit (více – viz můj čtvrteční příspěvek).
…potom mne čekala opět neodkladná agenda na úřadě🗄️.

Pátek
🎈ranní ptáče dál doskáče - aneb let balónem a můj související křest (viz můj páteční příspěvek) a potom pracovní schůzky v Náchodě – například kvůli Střední speciální škole a fotbalu. Škole jsem mimo jiné v minulosti pomáhal s přestěhováním do nového prostoru bývalého stavebního učiliště a doufám, že bude vše dokončeno v průběhu současného školního roku. A fotbal ⚽v Náchodě je moje srdeční záležitost, takže trochu povídání o vizích a možná mého zapojení do lepších časů Náchodského fotbalu není od věci.

Sobota
…podzim je nejenom bohatý na zemědělskou úrodu, ale i na nejrůznější společenské a sportovní akce,a letos, po jarním období půstu v důsledku plošných opatření, je zejména září akcemi ještě více nabité. Přijal jsem řadu milých pozvání, ze kterých jsem například v sobotu využil a navštívil dopoledne romský fotbalový turnaj na Hamrech ⚽v Náchodě. Škoda, že někteří z nich nehrají oficiální fotbalové soutěže, bylo vidět, že mají talent i chuť jít do hry naplno. Navíc je kromě fotbalových fanoušků povzbuzovalo zpěvem sympatické dívčí duo s kytarou🎸, takže atmosféra byla moc fajn.
…V Havlovicích mne čekaly oslavy 135 let 🎉od vzniku místních dobrovolných hasičů, což byl velmi příjemně strávený čas ve společnosti mých bývalých také kolegů v uniformě. Jako bývalý policejní prezident vím moc dobře, jak náročná práce hasičů skutečně je🚒. Ode mne tedy velká gratulace k výročí, a také jsem byl rád u předání čtyřkolky, k jejímuž pořízení jsem tak trochu přispěl přesvědčováním kolegů na kraji, neboť mi žádost a argumenty, se kterými se na mne Libor Tohola (jeden z dobrovolných hasičů) obrátil, přišly velmi smysluplné. 💁‍♂️Hlavně však přeji všem hasičům, aby se vždy a za všech okolností ze zásahů vrátili v pořádku domů 😉.
…po cestě jsem využil příležitosti a podíval se i na probíhající rekonstrukci mostu 🌉v Havlovicích, která má být do konce září ukončena i díky spolufinacování našeho kraje.
…odpoledne mne čekal ještě jeden fotbálek⚽ a ještě jedno výročí – respektive oslavy 100 let kopané v Novém Hradci (viz můj sobotní příspěvek).

Neděle
…akci připravenou Týmem silniční bezpečnosti v krásném areálu Střediska volného času v Trutnově, která se konala pod mou záštitou, ale zejména se týkala dopravní bezpečnosti, jsem vynechat také nemohl😉. Myslím, že rodiče, kteří sem přišli se svými dětmi – připomenout jim a možná tak trochu i sobě, jakou správnou výbavu je třeba mít na kole🚴‍♂️, jak se na něm správně chovat v silničním provozu, či jak poskytnout první pomoc při úrazu🤕, tuto akci po prázdninách celkem přivítali. 😉Zajímavý doprovodný program v podobě bike show Jana Sladkého, jízda motokár na dopravním hřišti, přítomní hasiči👨‍🚒, záchranka, ale i „opravdoví“ šerifové nebo řada soutěží s odměnami, byly nepochybně lákadlem a zajímavým zpestřením. 👍Příští neděli můžete obdobný program navštívit na dopravním hřišti v Jičíne.
…odpoledne proběhlo ve znamení 🤸‍♀️🤹‍♀️Rozloučení s létem, na kterém nechyběla rovněž řada atrakcí v podobě různých dovednostních a vědomostních soutěží, sladkých i tekutých odměn🍺🧃, a hlavně povídání si o tom, co byste si v našem kraji přáli změnit, aby se nám tu všem žilo ještě lépe. 💁‍♂️Diskutovat můžete nejenom se mnou, ale i s mými kolegy ze společné kandidátky ODS + STAN a Východočeši do letošních krajských voleb, ještě do 17 hodin v Šimkových sadech v Hradci Králové, kde se akce koná. Ale budeme Vám k dispozici i v jiných dnech v průběhu celého měsíce září na nejrůznějších místech kraje.
🤔a ještě se vrátím k cestě Miloše Vystrčila na Tchajwan – respektive k tomu, co následuje po jeho návratu🙈(tedy, že nebude jako DRUHÝ ÚSTAVNÍ ČINITEL prezidentem zván na porady na Hrad), bych chtěl snad jenom podotknout, že je opravdu velmi smutné, když se nejvyšší představitel státu, jakým je prezident republiky, chová namísto jako hlava demokratické země, kde mohou mít lidé různé názory a přesto mohou spolupracovat a vzájemně se respektovat, jako malé uražené dítě, které nesnese, aby měl někdo jiný kyblíček a stavěl jiné bábovky, a proto mu zakáže chodit na stejné pískoviště 🤷‍♂️.
💁‍♂️přeji Vám krásný nadcházející týden a těším se na další setkání kdekoliv v našem kraji.🙂