CO TÝDEN DAL A NEBO VZAL?! 9.4

09. 04. 2023

Pondělí
🤝netradičně začnu nepracovně neb chci poděkovat všem za milá přání k narozeninám. Moc mne potěšila a příjemně nastartovala můj týden. Děkuji!
👩‍💼👨‍💼porada vedení kraje k předjednání zásadních bodů, jež byly součástí i následného zasedání Rady KHK, a na níž jsme v rámci 57 bodů stačili projednat například hospodaření ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, schválit další žádosti o dotace na rekonstrukci Vrbenského kasáren a mnoho dalších, především investičních a majetkových, bodů.
💰odpoledne jsem pak s náměstkem pro ekonomiku jednal o letošních příjmech, variantních možnostech případných změn v rozpočtovém určení daní či v objemu investičních peněz
Úterý
🛣️se starostkou Markvartic v okrese Jičín jsem se setkal nad řešením oprav a případných rekonstrukcí silnic v tomto miniregionu. Opravy po zimě máme naplánované, přičemž zhruba před rokem jsem slíbil, že pořídíme diagnostiku na silnici z Markvartic směr Příchvoj a napojení na silnici I/16. Letos jsem v březnu dostal výsledky, a přestože jsem už úplně nepočítal s rekonstrukcí v tomto roce, shodli jsme se na možném společném postupu (obec kanalizace) a pokusím se udělat vše proto, abychom alespoň některou částí začali.
🌾🐮přijal jsem pozvání na setkání do společnosti ZEMA Markvartice a.s., zabývající se rostlinnou i živočišnou výrobou, kde jsme s Ing. Oldřichem Lachmanem jednali nejen o důsledcích národní zemědělské politiky na hospodaření v minulém roce a výhledově možných změnách po vyhodnocení výsledků tohoto roku, ale hovořili jsme i o spolupráci mezi obcí a závodem ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a.s. v Jičíně při čištění zdejších silnic.
🏫zavítal jsem do “své” SPŠ a SOŠ Dvůr Králové nad Labem, která se stala ve spolupráci s Policií a zástupci dalších oborově souvisejících subjektů pořadatelem prvního ročníku soutěže Královédvorský silák. Studenti osmi středních škol z našeho regionu si tak mohli poměřit síly na 12 stanovištích, zaměřených nejenom na odborné, ale i fyzické a vytrvalostní schopnosti. (Více viz můj úterní příspěvek)
⚙️odpoledne jsem navštívil společnost MZ Liberec, jejíž hlavní činností jsou návrhy, výroba a dodání rozvodů medicinálních a technických plynů včetně montáže. V roce 2010 investovala do rekonstrukce výrobního provozu v obci Rudník, a převedla výrobní kapacity do našeho kraje v okrese Trutnov. Společnost s obratem více jakž 400 mil Kč, zaměstnává cca 200 lidí a patrně neexistuje nemocnice v kraji, která by jejími technologiemi nebyla vybavena. Poděkoval jsem za desetileté působení, jež je důležitou součástí zaměstnanosti, a diskutovali jsme o plánech, společenské odpovědnosti firmy (podpora DD) i o krajském zdravotnictví. Hovořili jsme také o regionální podpoře v rámci dopravní infrastruktury a veřejné dopravy.
Středa
🛣️v Polici nad Metují jsem si prohlédl silnici na Ostaš a Hvězdu, jež jsou dvěma turisticky hojně navštěvovanými místy, a s místním starostou Jiřím Škopem jsme řešili opravy silnic v souvislosti s možnostmi využití POV, spolufinancování Žďáru, Police a Bukavice, prosbu o finanční podporu a podmínky pro vybavení zdejšího JPO II, jež jsem slíbil projednat s ředitelem HZS. Dohodli jsme se rovněž na podmínkách spolupráce při plánované reklamační opravě rekonstrukce silnice v průtahu Pěkovem.
⛪na KÚ mne pak čekalo krom řady operativních schůzek s kolegy také například jednání o žádosti na finanční podporu náboženské obce Církve československé husitské v Broumově, která dlouhodobě usiluje o záchranu kostela Zmrtvýchvstání s farou se statutem kulturní památky ČR, nacházejícího se ve Velké Vsi. Byl postaven podle plánů architekta Heinricha Wolfa v německém novorenesančním slohu s prvky secese. Jeho vysvěcení byl osobně přítomen i T.G. Masaryk. Od roku 1997 majetkem sociálního družstva Diakonie Broumov. Oceňuji obrovské úsilí o záchranu této památky, jehož hlavní iniciátorkou je duchovní Jana Wienarová, ale než budu moci rozhodnout o dalším možném postupu a také kvůli složitému vlastnictví, dohodli jsme se nejprve na setkání na místě. Po obhlídce a předložení plánů všech dotčených, bude teprve zřejmé, zda a jak bychom případně mohli odpovědně tento záměr podporovat z pozice kraje.
🤝a odpoledne jsem opět využil jedné z možných příležitostí, a to tentokráte v souvislostí s příchodem jarních velikonočních svátků a pozval jsem všechny kolegy z úřadu k malému odpolednímu neformálnímu setkání na Pivovarském náměstí, abychom měli možnost probrat, ať už pracovní nebo i ty méně formální věci nejenom v rámci pracovních jednání, kusých telefonátů či e-mailů. A také proto, abych jim všem znovu poděkoval za jejich každodenní úsilí a popřál všem krásné prožití velikonočních svátků (více viz můj středeční příspěvek).
Čtvrtek
📑celý den jsem strávil na krajském úřadu řešením administrativních nezbytností, seznamováním se s podklady k majetkům našeho sdružení ozdravoven a léčeben, se stavem přípravy na oceňování osobností našeho kraje i oficiálního zahájení výstavby pavilonu v Rychnovské nemocnici. Dále jsem také řešil strategii přípravy převzetí majetku budov kraje na Pivovarském náměstí, až cca za 4 roky definitivně splatíme poslední splátky jeho proběhlé komplexní rekonstrukce.
Pátek, sobota, neděle
👨‍👦‍👦a po čase opět v roli „táta-máma“ jsme si užili chlapský víkend, kdy jsme kromě udržování chodu domácnosti (tedy z pohledu uspokojení stravovacích a sportovních zápasů sledovacích potřeb) zvládli ještě návštěvu malého synovce, vydali jsme se na první letošní turistický pochod k Rozkoši a samozřejmě nemohlo, a ani dnes nebude chybět, semifinále hokejové extraligy (viz můj dnešní dopolední příspěvek). Určitě také nepodceníme přípravu na pondělní pomlázku.🐥
💁‍♂️Do nadcházejícího týdne pak přeji Vám všem, abyste si ještě co nejpříjemněji užili pondělní sváteční den, a ať už Vám na Velký pátek země ne/vydala jakýkoliv poklad, myslím, že je tento velikonoční čas dobrou příležitostí připomenout si, že největšími poklady jsou ti, se kterými se na cestě naším životem potkáváme, a kteří ať už v roli našich partnerů, přátel či kolegů nám na ní vždy spolehlivě rozsvítí světlo, máme-li pocit, že obzor potemněl. Krásný týden Vám všem!🌞