Co týden dal a nebo vzal

14. 01. 2018

Pondělí
…jednání Rady kraje - nikdo v minulosti neřešil návaznost jednotlivých investičních akcí kraje. Až konečně můj stranický kolega Řehoř (děkuji Vašku) navrhl systém a způsob projednávání jednotlivých investičních akcí napříč oblastmi jako je zdravotnictví, školství a sociální oblast. Už nebude stačit si pouze myslet, že se kdejaký záměr bude realizovat nahodile a sólo bez projednání s kolegou a případným zařazením do tzv. zásobníku připravovaných akcí.

Úterý
…tisková konference. Jsem rád, že jsme mohli informovat o ukončeném výběru právnické firmy, která se zhostí role administrátora pro vypsání výběrového řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy v našem kraji. Díky tomuto rozhodnutí budeme moci vypsat toto výběrové řízení již v dubnu tohoto roku a věřím, že se tak blíží i dohledný časový horizont, kdy budeme moci nabídnout našim cestujícím pohodlné a důstojné cestování v rámci veřejné autobusové dopravy.
…přečetl jsem si a vyslechl v médiích deklamaci Programového prohlášení nové vlády Andreje Babiše a do rána mi trvalo, než jsem si to přebral.

Středa
...a když jsem si to přečetl ráno znovu, překvapen, že se nic nezměnilo nemohl jsem to přejit bez komentáře. Nelze se vyjádřit ke všemu. Nemohu se zatěžovat větším přívalem naštvání a beznaděje, než je můj (a doufám, že i Váš) pomyslný limit. Přeci jenom infarkt už si vybírá i mladší ročníky, že? :-) Ale opravdu věříme/te, že nepodloženými a bezzubými, ale za to plamennými a všeobjímajícími výkřiky naplní nová vláda bod, který "Stát musí lidem zajistit bezpečnost"? Já tedy ne!

Čtvrtek
…den otevřených dveří na Střední průmyslové škole ve Dvoře Králové nad Labem. Pro mne balzám na duši a naděje, že když ne jinde, tak ve školním prostředí, respektive zejména u dospívající generace je šance předat něco ze svých dlouholetých zkušeností. Možnost postavit se v rámci nového oboru od září také za katedru a nabídnout studentům v době, kdy se nachází na jednom ze svých životních rozcestí další obzor a pohled na svět či možnost, jak být společnosti, ve které budou dále žít, prospěšnými. Moc se na to těším a je to pro mě velká výzva.

Pátek
…opět tisková konference. Tentokrát k další nově spuštěné mobilní aplikaci IDS OREDO. Věřím, že díky této nové službě budeme mít méně zmoklých cestujících na stanicích v důsledku čekání na zpožděný spoj a více cestujících, kteří ušetří čas díky možnosti naplánování plynulejších návazností své cesty. 
…večer jsem na chvíli opustil silnice i politiku a vstoupil jsem na poněkud pro mne méně stabilní povrch než je silniční asfalt - na taneční parket v rámci plesu jedné střední odborné školy. Podrobnosti rozebírat nebudu (to až někdy příště) až budu mít více času načerpat inspiraci z Horečky sobotní noci nebo z dílů StarDance :-) 

Sobota
...doplňkové volby do Senátu za Trutnovsko. Blahopřeji Honzovi Sobotkovi a jsem přesvědčen, že bude mužem na svém místě stejně tak na půdě Senátu jako byl mnoho let na radnici ve Vrchlabí.