Kdesi jsem se dočetl, že sv. Martin je patronem vojáků, koní, jezdců, kovářů, tkalců, krejčích, mlynářů, bednářů, pastýřů, hostinských, pocestných, chudáků a žebráků, zajatců, abstinentů, vinařů a také ochránce koní a domácích zvířat, hus. ♂No, na jednoho trochu hodně. Je třeba si to rozdělit. Já si za své chráněnce dnes vybral vinaře a hostinské. A snažím se být od rána patron, jak se patří
Mohlo by se Vám líbit
♂Po 26 letech strávených v bezpečnostním prostředí si někdy dovolím s některými kroky či opatřeními aplikovanými v tomto rezortu nesouhlasit. Nicméně, k aktuálně diskutovanému tématu „znovuzavedených“ namátkových kontrol na hranicích bych rád řekl: Připomeňme si, že kontroly na hraničních přechodech jsme sice před časem opustili, ale v rámci průběžného vyhodnocování…
Pondělí …setkal jsem se s představiteli zemědělství a různých zemědělských nevládních organizací v Mžanech k diskusi o současném zemědělství, plánech dalšího rozvoje a řešení problémů. Vyplynulo z ní, že k největším ekonomickým problémům našeho zemědělství patří závislost na dotacích (zatímco v EU jsou o 20 % vyšší příjmy než náklady…