Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v.

Kde je vůle, tam je cesta

hejtman Královéhradeckého kraje
senátor Parlamentu ČR za Náchodsko

Co týden dal anebo vzal?


♿Těší mne, že možnosti uplatnění pro naše zdravotně znevýhodněné občany se od tohoto týdně opět zvýšily i v našem kraji. A to díky otevření moderní logistické haly společnosti FILIPA v Hořicích na Jičínsku. Jedná o jedny z nejmodernějších prostor, které jsou plně přizpůsobené potřebám zaměstnanců se zdravotním postižením. Areál splňuje nejaktuálnější energetické standardy a po dokončení plánované druhé etapy, která má již stavební povolení, bude disponovat 7 500 m2 celkové produkční plochy s ambicí vytvořit alespoň dalších 1000 pracovních míst.
Firma Filipa je na trhu již 25 let a působí ve více krajích. Celý záměr financovala pouze z vlastních zdrojů, bez EU fondů či dotací. Specializuje se na logistický servis, montáže, kooperace, kompletace a balení náhradních dílů a další. Skupinu FILIPA tvoří zejména společnosti Filipa, a.s., Filipa LOGISTIKA, s.r.o., Filipa FORTE, s.r.o. a Filipa MEDICA, s.r.o.
Vybudování výrobního a logistického centra se záměrem vytvořit v něm pracovní místa pro hendikepované, jsem od jeho počátku podporoval a jsem rád, že nejenom v oblasti státem či neziskovými organizacemi zřizovaných podniků a různých chráněných dílen, jsou i v komerční oblasti lidé a společnosti, které chtějí a umějí nabídnout zapojení se do pracovního a tím i společensky plnohodnotného života i těm, pro které to není snadné. Děkuji firmě Filipa a.s., že mezi takové zaměstnavatele patří a přeji všem novým zaměstnancům, aby se jim v hořickém areálu pracovalo co nejlépe a našli zde nejenom existenční stabilitu, ale i dobrý pocit užitečnosti a možnosti uplatnění svých dovedností.