Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v.

Kde je vůle, tam je cesta

hejtman Královéhradeckého kraje
senátor Parlamentu ČR za Náchodsko

Co týden dal anebo vzal?


Pondělí – sobota

🎿tentokrát je to velmi jednoduché-týden přinesl jarní prázdniny a vzal trochu pracovního stresu.

První, nikoliv už školkové, ale školní jarní prázdniny jsme s manželkou a malým Toníkem plánovali strávit na lyžích. A vzhledem k tomu, že aktuální klimatické podmínky těm sněhovým v našich horách příliš nepřejí, a období poroučení větru dešti už je (naštěstí😊) také pasé, vyrazili jsme za sněhem do Monte Bondone.

🌨Je to malé kouzelné italské středisko. Zastihla nás tu opravdová zima a o sníh opravdu nouze nebyla. Bohužel ani o mlhu a slunce trávilo svou dovolenou asi někde jinde, takže známou hlášku Homolko-Tobolkových „To jsou ale panoramata,…!“ jsme tentokrát nevyužili (ale určitě tam jsou😊). Prostě, jak už to bývá, člověk nemůže mít všechno. Lyžování jsme si ale užili a připomněli si, jaké to je, lyžovat na čerstvém sněhu místo upravených svahů po umělém zasněžování.

🏔️🚠Mezi Čechy se středisko zřejmě i díky pohodlnému ubytování přímo u sjezdovek, které jsou z velké části vhodné i k výuce či pro dětské lyžaře, a příjemným souvisejícím službám, těší velké oblibě. Slyšet zde mateřštinu není výjimkou.

👨‍👩‍👦Nejdůležitější ale bylo být týden spolu, mimo známé prostředí, kdy zbývá mnohem víc času vnímat, co Vám druhý říká, sdílet společné zážitky a vytvářet nové společné vzpomínky (ty děti tak rychle rostou🙈).

Neděle

📝návrat do reality a příprava na další, již plně pracovní, týden. Ať je i pro Vás všechny příznivý a slunečný bez ohledu na mraky zataženou oblohu.