Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v.

Kde je vůle, tam je cesta

hejtman Královéhradeckého kraje
senátor Parlamentu ČR za Náchodsko

Co týden dal anebo vzal?


‍♂Mezi ty milé hejtmanské povinnosti patří přivítání a obdarování dětí (dívky a chlapce), kteří se v daném roce narodili jako první v některé z krajských nemocnic rodičům, jež jsou občany našeho kraje. V té souvislosti bývá zvykem navštěvovat maminky těchto dětí v porodnici či čerstvě po návratu domů. Ale jsem přesvědčen, že to jsou pro rodiče i miminko přesně ty nejméně vhodné okamžiky, a proto jsem se rozhodl, po narození našich prvních krajánků pogratulovat jejich rodičům pouze písemně a k osobnímu setkání a předání dárku najít komfortnější příležitost.
Nastala právě v těchto dnech při slavnostním vítání občánků v místech bydliště obou rodin, kam jsem se za nimi s gratulací vypravil. Byla to velmi milá setkání. V pátek v Dolní Branné jsem pogratuloval nejen malému Sebastianovi, který se narodil v Trutnovské nemocnici, ale i dalším přítomným 13 rodičům nově narozených dětí, a dnes to byla v obci Jahodov první letos narozená holčička Štěpánka. Oběma rodičůmjsem popřál hodně trpělivosti, vzájemného porozumění a radostí naplněných společných chvil, kdy budou moci být součástí a sledovat ten zázrak, jak se z malého plačícího uzlíčku stává školáček, student a samostatný dospělák. Sebastianovi i Štěpánce přeji, aby byli od svých prvních chvil obklopeni velkou láskou, rodinným zázemím, které jim vždy v souladu s jejich schopnostmi nabídne směr a hlavně pocit bezpečí i pomocnou ruku, bude-li třeba.
Ještě jednou tedy hodně zdraví, lásky a štěstí oběma rodinám! A též přeji všem dětem, ať už se narodily v jakémkoliv pořadí a kdekoliv na světě, aby vyrůstaly ve svobodě, míru a v sebevědomé, ale tolerantní společnosti!