♂Starostové obcí a měst v našem kraji jsou pro mne těmi nejbližšími partnery při řešení nejrůznějších problémů. Potkávám se s nimi jak v rámci hromadných setkání, tak individuálně, kdy za nimi jezdím řešit potřebné záležitosti do místa jejich působení. Bohužel s jedním z nich jsem se včera „sešel“ naposledy, když jsem se přišel rozloučit a uctít jeho památku. Antonín Hrabec, starosta obce Soběraz, pracoval ve veřejném životě třicet let a svým přístupem a odpovědností k výkonu své funkce mi byl opravdu velmi blízký. Přes svůj pokročilý věk a zdravotní problémy se dění kolem nás a možnostem jejich zlepšení věnoval s maximálním zájmem a odpovědností. Patřil k těm, jimž se patrně nepostaví kamenné pomníky, ale přesto se na ně nezapomene. Rozuměli jsme si lidsky i služebně. Tak tedy ještě jednou, milý Antoníne, děkuji za možnost sdílet kousek Vašeho přátelství i smysluplné partnerské spolupráce. Odpočívejte v pokoji.
Mohlo by se Vám líbit
♂Možnost probrat s kolegy v úřadu, ať už pracovní nebo i ty méně formální věci beze spěchu, se nenaskytne často. A proto se snažím využít každé příležitosti, kdy se to nabízí. Dnes jsem pozval všechny kolegy ke krátkému společnému zastavení po obědě na Pivovarském náměstí, abychom si zase po čase,…
Pondělí – čtvrtek …zbytek rodinné dovolené v Řecku. Krom koupání a degustací místní kuchyně a v dospělé části výpravy i proslulého ouza, jsme podnikli několik výletů. Navštívili jsme jezero a vodopády Marion. Také lom, kde se těží bílý mramor, o jehož oblíbenosti u místních architektů i umělců není po procházce ostrovem pochyb, vyšlápli…